V minifutbalovej lige zlatá Mudroňka

Dňa 17. apríla 2024 sa skončil  záverečným 7. kolom 14. ročník  minifutbalovej  ligy najmladších žiakov a žiačok okresu Martin.  Do tohto ročníka bolo prihlásených rekordných  12 základných škôl z okresu Martin: ZŠ s MŠ Hurbanova A, ZŠ, P. Mudroňa, Evanjelická spojená škola, KZŠ s MŠ A. Bernoláka, ZŠ N. Hejnej, ZŠ J. Kronera, ZŠ s MŠ Priehradná, ZŠ Bystrička, ZŠ H. Zelinovej, Vrútky, ZŠ Košťany nad Turcom, ZŠ Turčianske Kľačany a ZŠ s MŠ Hurbanova B.

Organizátorom obľúbenej súťaže bol CVČ Kamarát, ZŠ s MŠ Hurbanova a Olympijský klub Turiec,  hrávalo  sa v telocvični na Hurbanke turnajovým spôsobom. V 7. kole bolo 10 tímov  rozdelených do 2 skupín po piatich družstvách.

Svoje skupiny v poslednom kole suverénne vyhrali  Hurbanka s Mudroňkou, ktoré sa stretli aj vo finále, druhé tímy zo skupín hrali  o 3. – 4. miesto.

Výsledky našich v skupine:

Mudroňka – Kronerka 6 : 1

Mudroňka – Bystrička 6 : 1

Mudroňka – Košťany 5 : 1

Mudroňka – Evanjelická 1 : 0

Zápas o 3. – 4. miesto: Turčianske Kľačany – Košťany nad Turcom 1 : 2

Zápas o 1. – 2. miesto : Hurbanka  – Mudroňka 1 : 0

Celkové poradie  minifutbalovej ligy:

1. ZŠ P. Mudroňa, Martin

2. ZŠ s MŠ, Hurbanova, Martin

3. Evanjelická SŠ, Martin

4. ZŠ N. Hejnej, Martin

5. ZŠ Košťany nad Turcom

6. ZŠ s MŠ Hurbanova B, Martin

7. ZŠ A. Masarykovej, Bystrička

8. ZŠ Turčianske Kľačany

9. KZŠ s MŠ A. Bernoláka, Martin

10. ZŠ J. Kronera, Martin

11. ZŠ H. Zelinovej, Vrútky

12. ZŠ s MŠ, Priehradná, Martin

Celkovým víťazom 14. ročníka minifutbalovej ligy sa stali hráči z Mudroňky, ktorí dostali víťazný pohár, zlaté medaily, diplom  a vecné ceny od organizátorov súťaže.

Z celkového počtu 35 zápasov Mudroňka 30 vyhrala, 1x remizovala a 4 zápasy prehrala. Celkové skóre – 152 : 28. Najlepšími našimi strelcami tímu sa stali J. Křivánek (37 gólov), T. Grusman (35 gólov), M. Braun (35 gólov) a M. Mičko (19 gólov).

Mudroňku výborne reprezentovali títo hráči: Matej Koniar, Max Braun, Tomáš Grusman, Jakub Křivánek, Martin Mičko, Jakub Ondroušek, František Vorčák, Mikhajlo Kelemen, Zuzana Grajciarová, Katarína Jesenská, Tomáš Héger, Igor Sopilko, trénerom bol Bruno Horecký.

Blahoželáme!

Text a foto: Bruno Horecký