McDonald s Cup - 24. ročník

Minifutbal najmladších žiakov a žiačok – 24. ročník McDonald's Cup

Dňa 10. mája 2023 sa uskutočnil najväčší futbalový  turnaj najmladších žiakov a žiačok okresu Martin – McDonald's Cup.  Do 24. ročníka bolo prihlásených 13 základných škôl z okresu Martin. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo školstva SR a Slovenský futbalový zväz, organizátorom obľúbenej súťaže je CVČ Kamarát. Zápasy sa hrali na futbalovom ihrisku v Martine na Pltníkoch. Družstvá boli rozdelené do 3 skupín.

Výsledky Mudroňkáčov v skupine B:

KZŠ s MŠ A. Bernoláka – ZŠ, P. Mudroňa  1 : 3

ZŠ, Kronera – ZŠ, P. Mudroňa 3 : 7

ZŠ Sučany  – ZŠ, P. Mudroňa  1 : 8

Mudroňka vyhrala svoju skupinu  bez straty bodu so skóre 18: 5 a postúpila do finále s víťazmi ďalších skupín zo ZŠ s MŠ, Hurbanova a Evanjelickou spojenou školou.

V súbojoch o 1. – 3. miesto sme v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec a získali sme napokon bronzové medaily, pohár, diplom a vecné ceny.

Konečné poradie na stupňoch víťazov vo futbalovom turnaji McDonald's Cup  2023:

1. ZŠ s MŠ, Hurbanova

2. Evanjelická spojená škola

3. ZŠ, P. Mudroňa

Našu školu výborne reprezentovali: Ján Cingel, Samuel Lilge (7 gólov), Max Braun (6 gólov), Tobias Záborský (1), Martin Mičko (1), Hugo Harminc, Jakub Křivánek (1 gól), Tomáš Grusman (3 góly), Michaela Kubíková, Daniela Račáková, Nella Nemlahová.

Text a foto: Bruno Horecký