Festival slovenčiny

Festival slovenčiny - 30. apríl 2024

Milé kolegyne, kolegovia, milí žiaci!

Na utorok, 30. apríla, sme pre vás pripravili Festival slovenčiny, jedinečný projektový deň, počas ktorého sa na slovenčinu pozrieme trochu inak.

So žiakmi 5. – 9. ročníka ochutnáme tradičné slovenské jedlá – pretože v každej triede začneme deň spoločnými raňajkami.

Nazrieme do slovenskej histórie, geografie, zistíme, či poznáme slovenské rozprávky, príslovia, porekadlá, slovenskú ľudovú aj populárnu hudbu, slovenské remeslá, overíme si svoju tvorivosť, zručnosť, odhalíme tajomstvá nášho mesta aj Slovenského komorného divadla, preskúmame Národný cintorín, pripomenieme si krásne slovenské zvyky a tradície.

Veríme, že škola bude dýchať slovenčinou, voňať príjemnou atmosférou, že sa skvele zabavíme a každý sa dozvie niečo nové.

Žiaci 1. – 4. ročníka budú mať v tento deň sprievodné festivalové podujatia – budú sa viac rozprávať o Slovensku, ilustrovať slovenské rozprávky, počúvať  a spievať slovenské piesne a po 5. vyučovacej hodine sa všetci stretneme na školskom dvore pri stavaní mája.

Budeme radi, ak sa v tento deň oblečiete trošku netradične a svoj odev doplníte folklórnymi prvkami alebo tričkami či dresmi s motívom Slovenska.

Ak máte doma kroj, neváhajte a príďte do školy v kroji!

Tešíme sa na spoločne prežitý zaujímavý slovenský deň !!!

• Základná škola s najdlhšou tradíciou vzdelávania v Martine
• Dlhodobo najlepšie výsledky v celoslovenskom TESTOVANÍ deviatakov v rámci mesta Martin
• Vysoká úspešnosť prijímania žiakov na vybrané stredné školy
• Výborné výsledky žiakov v súťažiach a olympiádach