Tvorivé vyučovanie v Turčianskej Štiavničke

Živá a neživá príroda, prírodné a umelé záhrady, poriadok v prírode, triedenie odpadu a separovanie... toto boli témy, s ktorými sa  oboznamovali žiaci 3. a 4. ročníka našej školy na environmentálnom dopoludní v Turčianskej Štiavničke.

Environmentálna výchova sa u žiakov teší mimoriadnej obľube, pretože svojimi témami osloví naozaj každého. Sprievodcovia vzdelávacím dopoludním boli veľmi milí a svojím rozprávaním deti zaujali.

Vyučovanie zábavnou formou prostredníctvom prezentácií, súťaží, kvízov či riešenia konkrétnych úloh sú v Turčianskej Štiavničke samozrejmé. V tvorivej časti si deti mohli vyrobiť eko-tašku plnú obrázkov, ktoré vystrihli z farebného papiera. Zoznámili sa aj so živými zvieratkami a kto sa nebál, ten si ich  mohol chytiť, pritúliť a odfotiť sa s nimi.

Aktívny a tvorivý prístup je deťom veľmi blízky a obohatí bežný školský deň.

Budeme sa tešiť na stretnutie zase nabudúce.

Text: Adriana Buociková