Knihomoľská výzva na Mudroňke

Mesiac marec sa mnohým z nás spája nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Mesiac knihy si pripomíname na počesť Mateja Hrebendu, ktorého život nielen začal, ale aj skončil práve v marci. Celý život ho sprevádzala láska ku knihám.

Mesiac knihy sme si na Mudroňke pripomenuli tento rok netradične – Knihomoľskou výzvou. Úlohou žiakov bolo vyhľadať knihy a plniť zaujímavé úlohy podľa určených pravidiel. Deti varili jedlo podľa knižnej predlohy, počúvali audioknihy, podcasty, čítali e-knihy, vytvárali ilustrácie k obľúbeným knihám, navrhovali nové obálky kníh, čítali príbehy svojim domácim miláčikom, navštívili školskú, ale aj miestnu knižnicu, čítali knihy, ktoré im odporučili ich kamaráti, diskutovali ... Aktivity boli naozaj zaujímavé a rôznorodé.

Na posledných marcových hodinách literatúry sme sa o plnení výzvy so žiakmi rozprávali a teší nás, že mnohé deti tento mesiac naozaj aktívne čítali a knihomoľskú výzvu zvládli na výbornú. Ďakujeme J

Text: Martina Tichá

Foto: archív žiakov + vyučujúce SJL