Školský korčuliarsky program

Pred dvoma rokmi začala naša škola v spolupráci s mestom Martin, SZĽH a MHA Martin spolupracovať na projekte Školský korčuliarsky program.

Tento rok sa korčuliarskeho programu na zimnom štadióne v Martine od januára zúčastnili (zúčastnia) všetky triedy 1. 4. ročníka našej školy (tri triedy pôjdu v apríli), t. j. 125 žiakov z Mudroňky.

Pod vedením skúsených trénerov a bývalých úspešných hráčov MHA Martin (Novotný, Stančok, Pokrivčák, Važan, Jurášek ...) žiaci zvládli za 5 dní základy korčuľovania na ľade alebo sa v korčuľovaní zdokonalili. Každý tréningový deň bol tematicky ladený a atmosféru dopĺňala hudobná produkcia. Záverečný deň bol olympijský, s rôznymi športovými súťažami aj pred zrakmi rodičov.

Všetci zúčastnení žiaci dostali na záver aj ľadový diplom, ktorý im bude pripomínať tento zaujímavý týždeň na korčuliach.

Text: Bruno Horecký