Lyžiarsky a snoubordingový výcvik

Už druhý januárový týždeň sa naši druháci neučili v škole, ale vyšli na lyžiarske svahy v Jasenskej doline. Okrem jedného dňa nám prialo počasie a rovnako aj snehové podmienky. 33 žiakov zvládlo základy lyžovania a na záver aj preteky v slalome. O svojich zážitkoch a napredovaní v lyžovaní rozprávali pred kamerou Televízie Turiec:

Siedmaci hneď ďalší týždeň - v pondelok ráno cestovali na pobytový lyžiarsky kurz. Za pomoci našich učiteľovinštruktorov, získali žiaci za jeden týždeň základy lyžovania aj snoubordovania v peknom horskom prostredí zasnežených Martinkých holí. Tí, ktorí už základy týchto zimných športov ovládali, sa s radosťou a chuťou zdokonaľovali. Spolu sme zažili skutočné zimné vysokohorské podmienky. Bolo aj slnko aj silný vietor aj dážď, ale hlavne všade okolo veľa snehu. Okrem výcviku žiaci absolvovali besedu s členom horskej služby a každý večer na chate zábavné aktivity - hry, súťaže, kvízy a dokonca aj karaoke. Veríme, že si siedmaci okrem nových lyžiarskych zručností odniesli aj veľa pekných zážitkov.

Text: Jozef Krížo

Foto: 2. ročník